Най-добрия форум, създаван някога
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-добрия форум, създаван някога

Този форум ще преобърне живота ви! Тук ще намерите много нови приятели и ще се забавлявате.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 ..::Twilight::..

Go down 
+3
Btv
MSI[rock]
Dark AngeL
7 posters
AuthorMessage
Dark AngeL

Dark AngeL


Posts : 206
Join date : 2009-03-17

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Mon Mar 30, 2009 10:48 pm

Много се учудих като не видях такава тема, така че ... Е, споделяйте мненията си за книжката .... някакви критики ако имате - също! Wink
Back to top Go down
MSI[rock]

MSI[rock]


Posts : 300
Join date : 2009-03-22
Age : 28
Location : Бургас , България, Европа, ЗЕМЯ?!

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 7:02 am

Ооо...аз критики не мога да дам! Освен една, ама то не се пада такава....Твърде е хубава , за да е истина?!!? Всяко момиче , което докосне книгата и вече е зарибено! tongue Аз не съм фен *не съм и хейтър , не ме бийте момичета!* , но като гледам резултатите....Личи си , че е много хубава!
Back to top Go down
Btv
Admin



Posts : 218
Join date : 2009-03-19

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 1:25 pm

Мнения за книгата...само няколко думи - прекрасна,завлядявавща,ВЛУДЯВАЩА!! След като излезе по книжарниците ,бях там на секундата,награбил Здрач и се редях на големите редици в тъпите зимни дъждъве tongue ..А щом се прибрах зарязах всичко и всички и започнах да чета.Знаех,че беше грешка,защото щеше да е тъпня ,когато Здрача ми свърши и започне дългото и безкрайно чакане на Новолунието...всъщност,аз се отплеснах ,само трябваше да се каже,че това е най-хубава книга на света и едва ли някой ще успее да направи по-хубава.. И Георги..к'во си решил,че само момичетата се зарибяват по Здрач? ..::Twilight::.. 9039
Back to top Go down
MSI[rock]

MSI[rock]


Posts : 300
Join date : 2009-03-22
Age : 28
Location : Бургас , България, Европа, ЗЕМЯ?!

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 4:18 pm

Сори за флууда...но Манчо , не съм казал , че само момичетата се зарибяват , а че всички момичета го правят. Shocked2 ..::Twilight::.. 599940
Back to top Go down
Btv
Admin



Posts : 218
Join date : 2009-03-19

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 10:11 pm

Хъм? **не съм и хейтър , не ме бийте момичета!** ..::Twilight::.. 35375
Back to top Go down
MSI[rock]

MSI[rock]


Posts : 300
Join date : 2009-03-22
Age : 28
Location : Бургас , България, Европа, ЗЕМЯ?!

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 10:23 pm

Ами да ...момичетата да не ме бият...това е шегата...представи си да беше "Фенофе на "Twilight" не ме бийте" излиза малко по-дълго и тъпо...*отново тъпия флууд , но какво да се прави Very Happy *
Back to top Go down
SunFlower_

SunFlower_


Posts : 382
Join date : 2008-09-27

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Tue Mar 31, 2009 10:37 pm

Георги, не се оправдавай, нарече Манчо момиче. А ти Манчо - имам още за тебе по тая тема хD

[24.3.09 21] :) Hex :||: моля те
[24.3.09 21:14 | (21:15:10 — редактирано)] :) Hex :||: който и да си
[24.3.09 21] :) Hex :||: кажи
[24.3.09 21] :) Hex :||: дали
[24.3.09 21] :) Hex :||: ****
[24.3.09 21] :) Hex :||: ** ****** ** ***
[24.3.09 21] :) Hex :||: :D
[24.3.09 21] :) Hex :||: тъй де
[24.3.09 21] :) Hex :||: какво
[24.3.09 21] :) Hex :||: я
[24.3.09 21] ٿ deya ٿ: :D толкова е забавно.....
[24.3.09 21] :) Hex :||: ****** * ***
[24.3.09 21] :) Hex :||: :D
[24.3.09 21] ٿ deya ٿ: който и да си
[24.3.09 21] ٿ deya ٿ: (rofl)
[24.3.09 21] :) Hex :||: амии
[24.3.09 21] :) Hex :||: дааа
[24.3.09 21] :) Hex :||: която
[24.3.09 21] :) Hex :||: и да си
[24.3.09 21] :) Hex :||: :P
[24.3.09 21] :) Hex :||: :D ооффф
[24.3.09 21] :) Hex :||: вяраа
[24.3.09 21] :) Hex :||: добре
[24.3.09 21] ٿ deya ٿ: откъде пък знаеш, че е момиче
[24.3.09 21] :) Hex :||: скъпа
[24.3.09 21] :) Hex :||: :P
[24.3.09 21] :) Hex :||: миии
[24.3.09 21] :) Hex :||: няма момче което пише
[24.3.09 21] :) Hex :||: така
[24.3.09 21] :) Hex :||: освен манчо
Back to top Go down
immature.

immature.


Posts : 206
Join date : 2009-03-08
Age : 29

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Wed Apr 01, 2009 2:05 pm

Не че очаквах нещо особено, предвид факта, че толкова хора са луднали по книгите, но все се надявах, че лови интереса. Още повече, че една приятелка, която попринцип се движи на около два метра от която и да е книга, прочете "Здрач" за два дена (а явно и не само тя, де). Както и да е, общо взето лесно се чете, въпреки че на места има повтарящи се диалози и описания. Аз направо преливах от досада, докато четях колко красив, невероятен, божествен и дрън-дрън е Едуард и то горе-долу с едни и същи думи всеки път. Да не говорим, че героите явно могат само да подбелват очи, да скърцат със зъби и да си чуват подсмихването. 
Някъде до четвърта - пета глава вече бях страшно изнервена от постоянните мрънканици на Бела, които така и не спряха до края, и с постоянно натрапващата се непохватност, с която Стефани я е "дарила" (за да я направи по-симпатична на четящите, сигурно). Честна дума, направо се гърчех всеки път, когато започне да ми я завира в носа. 
Сега за семейство Кълън, което ми се струва единственото хубаво нещо в книгата. И то пак не е съвсем така, защото имам чувтвото, че Стефани не се е справила добре с героите и по-специално с описанието им. От книгата не можах да получа кой знае каква представа за тях, освен че разбрах цвета на косите и очите им. Ако нямах въображение (и ако филма не ми бе повлиял) едва ли щях да мога да си ги представя добре. Харесвам Алис най-много от всички същества в книгата. Най-естествена ми се струва и ми се искаше да я има по-често. За Розали и Емет не мога да кажа много, то почти не се говори за тях. За Джаспър също не мога да кажа кой знае какво, освен че е много по-готин от филма (където е толкова скован...). Карлайл ми е симпатичен заради човечността и историята му, а Есме - заради топлотата й...
Като цяло Стефани е предвидима. А и като история, "Здрач" не е нищо особено. Даже по едно време сериозно се зачудих за вампири ли чета или за някакви свръх-човеци. Но като се има предвид за каква аудитория е предназначена, май не може и да искам повече. [:
Back to top Go down
http://immature.the-talk.net/forum.htm
SunFlower_

SunFlower_


Posts : 382
Join date : 2008-09-27

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Wed Apr 01, 2009 4:11 pm

Е, това мнение направо ме разби! Браво! ..::Twilight::.. 635886 Наистина точно такива постове исках по форумите - добре обосновани и изчерпателни. Та...ще коментирам:
Определено има нещо вярно в това за повтарящите се фрази, но какво да се прави - и Стефани си има "любими" думички. В първата книга действията наистина се развиват бавно до края, но аз лично нямам проблем с това. Не смятам непохватността на Бела за дразнеща - има такива хора... Описанията на героите - ами...не знам, не мисля, че в някоя друга книга има кой знае колко по-подробни описания... Пък и аз обичам да си доизграждам образите (затова и винаги намразвам филмите хD) Само за историята не мога да се съглася - мисля, че определено е орегинална, пък и написана невероятно добре...
Няма идеална книга, но като цяло Туайлайт серията не само ми е любима - тя промени живота ми или по-скоро начина ми на мислене.
Back to top Go down
immature.

immature.


Posts : 206
Join date : 2009-03-08
Age : 29

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Wed Apr 01, 2009 5:48 pm

Мерси. ^^ Сега...Нямам против непохватността на Бела и не казвам, че няма такива хора, а че авторката го повтаря до втръсване. Сякаш всеки път като не е знаела какво да напише или кое как да обясни, прибягва до това "качество" на Бела. За описанията - повярвай ми има и то много добри. И никъде не съм казала, че е нужно да се отделя цял абзац само за очите на героите, друг за тялото и т.н., но повече описателност нямаше да навреди, даже напротив - щеше да помогне героите да добият повече реалистичност. Аз също доразвивам образите и това е нужно на читателя, но все пак и автора трябва да свърши нещо, не е ли така? И за повтарящите фрази е същото. Не може да си има любими думи, които да слага всеки път, щом  Бела види Едуард или Алис започне да се движи. Мен лично страшно ме отегчи. Точно и затова останах крайно разочарована. Защото в основата си историята е клише. И отгоре на всичкото едно зле написано клише. Бела е непохватното, скромно, срамежливо, умно и красиво момиче, което (естествено) изведнъж всички страшно харесват, а Едуард е в ролята на лъскавия спасител. Само дето е вампир. Влюбват се (даже доста бързо) и тъкмото, когато всичко изглежда наред се появяват злодеите. Или може би оригинален е "блестящият" фрагмент, които е добавила в способностите на вампирите? Неуспешен опит да е оригинална, ако питате мен. Ако не друго, поне имената на героите са много красиви, признавам. 

Това е мое мнение, не ангажирам никого с него. (:
Back to top Go down
http://immature.the-talk.net/forum.htm
Si

Si


Posts : 35
Join date : 2009-04-01

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Wed Apr 15, 2009 2:45 pm

Леле,Монс,колко ласкаво си се изказала за книгата!Чак на мен ми стана гадно,че съм я чела като ти четох мненията.Но това настрана.
"Здрач" беше нещо,което изтеглих наистина рано.Бях попаднала на него в някакъв чуждестранен форум и си дръпнах първата книга на английски.Прочетох точно 3 глави и я захвърлих от скука.Не мога да не призная,че в началото е толкова ужасно отегчително!Цялата тази работа около Бела,която постоянно използва едни и същи думи,за да изрази състоянието си.А и тази нейна жертвоготовност майка й да е щастлива с новия си съпруг ми се стори пресилена.Имам предвид,трябва да си ужасноо благороден,за да отидеш да живееш при баща си,който виждаш толкова рядко.Няма значение.
В началото на книгата Бела е звездата на гимназията.Само се чудя защо.Имам предвид,не е като да е нещо кой знае колко особено.А и тази нейна непохватност е влудяваща.Мони има право,много е досадно постоянно да загазва,сякаш наистина не може да се грижи сама за себе си.И аз да бях Едуард,и аз щях да съм загрижена.Всяка крачка на Бела може да я вкара в беда.Та не си падам по хората тип "звезда",но и това го преживях,защото ми бяха казали какво да очаквам от книгата.
Признавам,че в началото си мислех,че Едуард е момчето,което всяко едно момиче би искала да го притежава,но сега като се замисля не е точно така.Няма да изпадам в подробни обяснения,защото смятам,че е ясно.Натяквам го постоянно и където ми падне.Перфектността на хората ме кара да си изповръщам червата. Но иначе Робърт е красавец,няма да си кривя душата.
Прекалено бързо се влюбиха.Той се влюби в нея,защото миришела добре.Бла-бла.Това не е причина да се влюбиш в някого.Бих разбрала,ако го беше направил като е прочел мислите й,ама той й това не може.Тц,не обичам любов тип "любов от пръв поглед".Но и за това мога да си затворя очите.
Наистина любовта им е нещо красиво.Усилията на Едуард да не я захапе са похвални.Има някой много сладки сцени,някой прекрасни реплики,които и мен са ме карали да ахвам и да си казвам :"О,по дяволите,защо няма такива момчета?!".
Когато се появиха лошите,вече беше готино.Само че как изпуснаха Бела в хотела!Беше прекалено странно,имайки предвид,че Алис би трябвало да види това нейно решение.Както и да.еДжеймс умря,което беше жалко.Той беше едно от хубавите неща в книгата.
За заключение може би трябва да кажа,че съм чела и четирите части и бях фен.Доо скоро,когато си отворих очите и осъзнах,че простите тинейджърски любовни истории,които завършват с хепи енд вече не са ми по вкуса.Освен "Хари Потър",но това е друга тема.
Иначе харесвам вампири.Похвално на Стефани,че се е сетила за тях.Ааа и между другото,авторката хич не я бива в писането.Имам приятелки,които са по-способни от нея (:
Back to top Go down
Under My Skin ^^

Under My Skin ^^


Posts : 170
Join date : 2008-10-02

..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1Sat Jun 27, 2009 3:20 pm

Така,най-напред,личните ми извинения към всеки един от феновете на здрач,на които съм им потъпкала душиците с моите ужасни обиди.Просто...разбирате ли,казвах,че не ми харесва без да съм чела книгата,гледала филма и т.н.,защото всичко зашумя около здрач.А аз мразя тези масови мании и се подразних ужасно и инстинкивно започнах да казвам,че не ми харесва...И сега мнението ми...
За мен тази книга и невероятна.Толкова завладяваща със всичките тези изрази,които ти се забиват в главата.Аз най-напред гледах филма,а после четох книгата,но мога да кажа,че си представям героите по съвсем различен начин,а това е възможно само ако книгата е много хубава,с добри описания.Просто ми влезе под кожата.Не спирам да я чета.(Дея,за Англия даже ще си нося Новолуние sun).Сега искам да изкажа мнението си за всеки един от героите...

Бела-Мдам,нека започна с Бела.На някои моменти,когато Бела примерно е ядосана или нещо от сорта имам чувството че около нея има само негативни емоции.Представяте ли си,колко хубаво е написано,за да ми стане гадно и самата героиня да ми е неприятна за един момент.Но като цяло ми харесва.Много ми харесват нейните разсъждения,какво тя си мисли,как се чувства.

Едуард-Не мога да го опиша с думи...Той е любовта на живота ми.Влезе ми под кожата,а когато чета негови описания или гледам във филма как той тържествено влиза,как поглежда останалите и те се изплашват просто ми омекват колената.Цялата ми стая е обсипана в негови снимки.Не,не знам просто.Невероятен е.И по държание и по всичко.Никой герой не може да го надмине.

Розали-Аххх,Розали! ..::Twilight::.. 30377 Това е моята двойничка може би.Много е готина.Харесва ми това,че самата тя е добра,но много твърд характер.А в книгите е описана като богиня.Със златните коси,с грациозната походка.Да ви кажа,аз си я представям по съвсем различен начин,отколкото във филма."...Момичетата бяха пълната им противоположност.Високата бе изваяна като статуя.Имаше великолепна фигура,като от корицата на списание "Спортс Илъстрейтид",посветено на бански костюми.Беше от онези момичета,които само с присъствието си карат самочувствието на всички останали наоколо да повехне." ..::Twilight::.. 30377

Алис-Алис е просто...уникална.Толкова ми е сладка и симпатична.И самата актриса във филма ми харесва.По някакъв начин бъка от благородство.И една такава усмихната,лъчезарна.И...харесва ми как Стефани я е описала..."Дребничкото момиче бе като фея,изключително слаба,с дребни черти.Косата й бе наситеночерна,късо подстригана и стърчеше във всички посоки.

Есме-Е,Есме е просто уникална.Толкова красива,а в същото време изключително грижовна.Не мога да си представя как приема Бела.Тя й е като майка направо.

Карлайл-Ауууу Карлайл ..::Twilight::.. 30377 .Ужасно красив е.Поне по мой образ.В книгите е уникално описан и аз просто не мога да го опиша по друг начин освен... "В този момент иззад вратата се появи лекарят и ченето ми направо увисна.Беше млад,рус...и по-красив от който и да е актьор,който бях виждала..."

Виктория-Е,нея няма как да не я спомена.Тя е толкова величествена.В книгите е описана по един такъв уникален начин,който аз не мога да си представя.Невероятна е.И ми става толкова готино,когато се появи,въпреки че не е много често.

Като цяло това е моето мнение за героите.Това са ми любимите герои,другите просто нямам нерви да коментирам.Ако някой иска дискусиика,съгласна съм : ) Е,радвайте се,че се присъедини още едно фенпирче. xD
Back to top Go down
Sponsored content





..::Twilight::.. Empty
PostSubject: Re: ..::Twilight::..   ..::Twilight::.. Icon_minitime1

Back to top Go down
 
..::Twilight::..
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Най-добрия форум, създаван някога :: _НеСвОбОдНа зОнА ХD_ :: Литература-
Jump to: